Z ohlasů zákazníků

napsat referenci
Program ProfiCAD používáme od jeho vytvoření jako jedni z prvních uživatelů. Program používáme hlavně pro tvorbu elektroschemat, nicméně je používán i pro technické kreslení strojních součástí. Pro naše potřeby je plnohodnotným ekvivalentem k jiným CAD kreslícím programům a jsme s ním velmi spokojeni.
ing. Karel Kurz
obchodní ředitel
OMAR AS, spol. s r.o.
Hrádek nad Nisou
Omar

S programom ProfiCAD sme mimoriadne spokojní hlavne z dôvodu jednoduchosti ovládania a širokého spektra preddefinovaných elektrotechnických značiek. Program ProfiCAD používame hlavne na projektovanie elektronických zabezpečovacích systémov a kamerových monitorovacích systémov.

Jednoduchší projekt je možné vytvoriť behom niekoľkých minút, a keďže čas sú peniaze, program ProfiCAD nám umožňuje efektívnejšie využitie času stráveného projektovaním. Na programe nám vyhovuje hlavne jednoduché a prehľadné ovládanie a tvorba projektovej dokumentácie bez zložitých nastavení.

Július Toldy
SecuTec Slovakia s.r.o.
secutec
Vlastním verzi ProfiCAD 6.7.2 několik let a jsem s ním velice spokojen. Program se dá používat ke kreslení schémat/super/, vytvářet grafické prvky, popisky a mnoho dalších možností, Je možné vkládat i fotografie- obzvláště velice pěkné. Proto ho z vlastních zkušeností a poznatků od jiných firem vřele doporučuji všem, kteří ho ještě nemají. Cena je rovněž na dnešní dobu přijatelná.
Josef Franc-Elektroslužby
Frýdlant
Při hledání čím "malovat" elektro-topenářské schéma (viz. ukázka) pro naše zákazníky jsem dostal typ na software ProfiCAD. Vzhledem k názvu v němž je slovo CAD jsem očekával cenu v desetitisícový částkách. Velké překvapení bylo při zjištění ceny a funkcí ProfiCADu. Další velké plus je technická podpora výrobce v případě problému s instalací nebo obnovou výkresů vytvořených ve starších verzích. Všem, kteří potřebují jednoduchý a kvalitní program na tvorbu nejen elektro schémat lze ProfiCAD vřele doporučit.
Pavel Svoboda
CalorTech s.r.o.
Sládkova 1137

Calortech  ukázka - výkres topení

Před lety jsem byl postaven před problém, kreslení schémat malých zařízení, vyráběných v rámci firmy. Ruční kreslení je zdlouhavé a tak jsem hledal program, který by vyhovoval mým požadavkům. Našel jsem mimo jiné i program ProfiCAD, tehdy ve verzi 4. Jeden z mála programů, který bylo možné používat a vyzkoušet ve verzi pro domácnost jen s minimálními omezeními. Po nějakém čase jsme nakoupili licenci (cena proti jiným produktům vzhledem k poskytnutým funkcím víceméně symbolická) a využívám program na plno s maximální spokojeností.

Program je "velmi jednoduchý", jeho ovládání je velice intuitivní, nápověda přehledná a naprosto vyčerpávající! Podpora ze strany autora je precizní, časté aktualizace, které program stále vylepšují a doplňují o nové funkce z programu dělají plnohodnotný editor nejen elektro schémat. Dnes se pouštím do kreslení obsáhlých schémat různých zařízení a s podporou vícestránkových dokumentů s křížovými odkazy (ProfiCAD 7) se to stává hračkou a zábavou!

Lněnička Miloslav
ADFORS Czech Republic
Adfors

Verze 6.7.1 (6.7.2) je nainstalovaná v počítačových učebnách a studenti katedry technických předmětů ji mají zpravidla nainstalovanou na svých počítačích. ProfiCAD je využíván pro výuku technické grafiky v části kreslení elektrotechnických schémat a pro tvorbu dokumentace v předmětu Technická praktika - Elektro. Studenti ho využívají při zpracování seminárních, bakalářských a diplomových pracích. V rámci pedagogických praxí bylo s úspěchem testováno jeho možné využití i pro výuku na základních a středních školách. (Použili jsme naši licenci nainstalovanou na počítačích praktikujících studentů.)

Předností ProfiCADu je jednoduché ovládání, možnost libovolného rozšiřování knihoven o vlastní značky (sami jsme si doplnili soubor značek pro zapojovací schémata rozvaděčů).

Za nespornou přednost ProfiCADu považuji mimořádně příznivou cenu časově a počtem instalací neomezené multilicence EDU verze. Školy tak nejsou nuceny platit zvýšení počtu instalací, obnovovací poplatky ani řadu aktualizací. Mimořádně cenově příznivý je i upgrade na vyšší verzi programu.

doc. dr. René Drtina, Ph.D.
Katedra technických předmětů PdF UHK
Katedra technických předmětů PdF UHK

Program ProfiCAD používám již několik let. Začal jsem s ním nejdříve kompletně předělávat všechny elektro výkresy celého provozu spalovny Trmice - Sita CZ, které byly od dodavatelů ještě navíc v cizím jazyce a pouze v tištěné podobě. Zároveň výkresy samozřejmě udržuji v aktuálním stavu a vytvářím nové z důvodu neustálé inovace provozu.

Jsem s programem ProfiCAD velice spokojen pro jeho snadné používání, přehlednost a velké množství funkcí a detailů. Výhodou jsou i časté aktualizace a neustálé vylepšování programu. Případným zájemcům mohu program ProfiCAD určitě doporučit.

Latín Martin
SITA CZ
SITA CZ

Firma Elitronic používá ProfiCAD pro projektování.

Elitronic

Významným zákazníkem je i firma Kapsch CarrierCom s.r.o.

Kapsch CarrierCom s.r.o.

Jsem revizním technikem elektrických zařízení a velmi často se mi stává, že k revidovanému zařízení neexistuje žádná dokumentace o zapojení elektroinstalace. A je zcela jedno zda se jedná o rodinný dům, průmyslovou halu či pracovní stroj. V takovémto případě po dohodě se zákazníkem a podle rozsahu zařízení dokumentaci vytvořím (oprávnění na projektování vlastním tak proč ho nevyužít).

K těmto účelům jsem hledal několik let kreslící program, která by mi umožnil jednoduše vše nakreslit a zároveň byl za rozumnou cenu. Tak jsem před lety narazil na program ProfiCAD. Líbila se mi mimo jiné možnost jeho bezplatného stažení (více méně s plnou funkčností) . Během asi dvouročního období jsem se k tomuto programu opětovně vracel až jsem se nakonec rozhodl ho používat trvale.

Proto jsem zakoupil licenci ProfiCAD 5. Cenově je program přijatelný. Ovládání je velmi jednoduché a intuitivní. Knihovnu značek lze rozšiřovat podle potřeby a jednoduchým způsobem. Líbí se mi i možnost vložit do výkresu obrázek do kterého se dá dále kreslit. Např. takto lze velmi jednoduše zakreslit do obrázku geodetické mapy elektrická přípojka pro RD. I možnost konverze výkresů z CAD programů je velmi užitečná. Dále je velmi chvályhodná technická podpora, která funguje bezvadně. Samozřejmě neexistuje program , který by neměl chybu, ale v tomto případě mohu konstatovat, že za dobu užívání jsem na žádnou zásadní chybu , která by mi ztěžovala práci s programem nenarazil.

Milan Sodomka
revizní technik elektrických zařízení a hromosvodůnapsat referenci
chat support