Video: Výpis kabelů

Začnu nakreslením značek.

Nejdřív spínač … pak svorkovnici … a motor.

Spínač si přejmenuju třeba na ... K1.

Teď si nakreslím vodiče.

Nastavím dvoubarevné vodiče pomocí knihovny stylů.

U svorkovnice odstraním popisky, protože tu nejsou potřeba.

A teď nakreslím kabely (pomocí menu Vložit – Kabel).

Mohu označit jednotlivé žíly kabelu. Já si je nazvu třeba ... a b c d, a určit, jestli má být toto označení viditelné ve výkresu. Pomocí tohoto tlačítka zapnu viditelnost pro všechny popisky najednou.

Aby byl výkres zajímavější tak celé zapojení naklonuju.

Ted se podíváme na výpis kabelů. Měl by obsahovat 4 kabely. Každý kabel má název, typ, který zde mohu změnit, délku, kterou zde mohu napsat, pokud jí znám, odkud kabel vede, ve formátu značka, dvojtečka, seznam vývodů. Pak je tu označení žil, označení spojů a kam kabel vede. Pokud zaškrtnu políčko "Rozbalovat řádky", tak se mi každá žíla kabelu zobrazí na jednom řádku. Pokud některý sloupec nepotřebuju, tak stisknu tlačítko "Sloupce" a zde ho mohu odstranit. Například kdybych nechtěl třeba délku, tak jí tady smažu, a délka zmizí.

Ještě se můžeme podívat na seznam svorek. Ve výkresu je 8 svorek a v seznamu je 8 řádků. Každý řádek odpovídá jedné svorce. Uprostřed je označení svorky, a po stranách je kam je svorka z každé strany připojená.

Pokud ve vašem výkresu seznam svorek nefunguje jak má, zkontrolujte nastavení svorkovnic. Pravým tlačítkem klikněte na svorce a vyberte příkaz "Vývody". Každá svorka by měla mít 2 vývody: jeden vstupní a jeden výstupní. V panelu vlastnosti musí být uvedeno, že se jedná o svorku.

chat support